Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

Kilka minut po pierwszej w nocy 17 listopada 2017 nasza jednostka została zadysponowana do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na Drodze Wojewódzkiej nr 367 między Kamienną Górą, a skrzyżowaniem drogi na Miszkowice i Raszów. 

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia nasza jednostka zabezpieczyła teren działania od strony Pisarzowic. Na miejscu działały już jednostki PSP Kamienna Góra.
Kierujący ciężarówką został wyciągnięty z kabiny i przekazany pogotowiu.
Jednostka OSP Pisarzowice wysłana została przez dowodzącego akcją na skrzyżowanie drogi DW367 z drogą prowadzącą do Miszkowic i Raszowa w celu kierowania ruchem na objazd.
W tym czasie na miejscu zdarzenia działały jednostki chemiczne oraz wezwana pomoc drogowa.
W nocy bardzo dobrze sprawdziły się montowane do pachołków flary.
Działania przy skrzyżowaniu trwały do około 8:00, kiedy drogę zamknął zarządca barierkami.
Dowodzący akcją zadysponował nas do przywiezienia potrzebnej słomy do neutralizacji wycieku. W celu przewiezienia większej ilości potrzebnych materiałów skorzystaliśmy z lekkiej przyczepki. Na zakończenie działań około godziny 11:00 wspólnie z jednostką PSP Kamienna Góra rozpoczęliśmy mycie jezdni.

Droga była zablokowana do około 12:30. Objazd dla samochodów ciężarowych wyznaczony był przez Lubawkę,a dla osobowych przez Janiszów. 

W akcji brały udział jednostki: PSP Kamienna Góra, Pogotowie Ratunkowe Jelenia Góra, Policja Kamienna Góra, PSP JRG1 Wałbrzych (jednostka chemiczna), OSP Janiszów, OSP Leszczyniec i OSP Pisarzowice. 

informacja RTI24 godzina 12:35
http://rti24.pl/aktualnosci/uwaga-co-najmniej-do-poludnia-droga-zamknieta/13236

Dziś (piątek 17 listopada) o godzinie 1:00 w nocy doszło do wypadku cysterny przewożącej 27 ton mączki dolomitowej. Ciężarówka przewróciła się do rowu, a naczepa z cysterną zatarasowała drogę wojewódzką 367 na wysokości skrzyżowania Pisarzowice - Rędziny.

Kierowca pojazdu wskutek wypadku utknął w kabinie. Pomogli mu się ewakuować przybyli na miejsce strażacy.
– Został potem przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego – mówi mł. bryg. Karol Leszczyński, rzecznik prasowy PSP w Kamiennej Górze. – Właściciel ciężarówki skierował na miejsce zdarzenia dwa holowniki, które podniosły wywróconą cysternę, tarasującą drogę.
Strażacy musieli usuwać substancje ropopochodne, które wylały się z ciężarówki na drogę i do pobliskiego rowu. Na miejscu pracowała specjalistyczna grupa strażaków z Wałbrzycha, zajmująca się usuwaniem chemikaliów.
– Teraz trwa wydobywanie z rowu rozbitej ciężarówki. Droga nadal jest zamknięta – informuje mł. brygadier Leszczyński. – Wersja optymistyczna zakłada, że trasa będzie nieprzejezdna do południa.
Policja wyznaczyła objazd przez Lubawkę.

informacja powiatowa.info godzina 12:35
http://powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/16908-zablokowana-droga-4 
Uwaga kierowcy, zablokowana jest droga wojewódzka Kamienna Góra - Kowary.
Aktualizacja 9:42
W miejscu nocnego zdarzenia dorga nadal jest nieprzejezdna. Trwa usuwanie wraku.
Kilkaset metrów dalej, w stronę Kowar, rozpoczęły się nowe utrudnienia w ruchu. Na krętym odcinku, na moście, przed zjazdem do Pisarzowic trwa frezowanie nawierzchni. Ruch odbywa się jednym pasem.
Oryginalna informacja
Na odcinku między Kamienną Górą a skrzyżowaniem na Raszów / Miszkowice w poprzek drogi leży cysterna. Objazd wyznaczony został przez Janiszów dla samochodów osobowych i przez Lubawkę dla ciężarówek.
Do zdarzenia doszło w nocy. Trwa podnoszenie rozbitego samochodu.

 

Kategoria: