3 maja 2017 roku w Pisarzowicach odbył się II Bieg z Flagą, który w tym roku odbył się w ramach Fit Festiwalu.

Nasza jednostka odpowiedzialna była za przygotowanie trasy oraz jej oznaczenie. Druhowie dzień wcześniej przeszli cała trasę oczyszczając ją i w kilku miejscach torując przejście między samosiejkami. Dodatkowo zawiesiliśmy na całej trasie taśmy. Niestety wpływu na pogodę nie mieliśmy i w wielu miejsca na trasie było błoto. W kilku miejscach przez trasę biegu płynęły małe strumyczki.

W dniu imprezy członkowie OSP i MDP Pisarzowice pomogli przygotować miejsce festynu. Wspólnie z organizatorami rozstawiliśmy scenę, banery reklamowe, ławki i stoły, a także namioty czy scenę. W trakcie biegu zabezpieczaliśmy newralgiczne miejsca, skrzyżowania, podbiegi.

Kategorię Nordic Walking wygrał Piotr Oleksy (Kamienna Góra), drugi był Mirosław Ozimkowski (Kowary), trzecia Małgorzata Małek (Pisarzowice). W biegu na 5 km pierwsze miejsce zajął Mariusz Tokarczyk (Legnica), drugie Andrzej Cukier (Kamienna Góra), trzecie Franciszek Wondołowski (Krzeszów). Na dystansie 10 km pierwszy był Krystian Gryczuk (Kamienna Góra), drugi Maciej Karwacki (Kamienna Góra), trzeci Jakub Karpowicz (Wałbrzych). W NW wystartowało 20 osób, w biegu na 5 km 22 osoby, a na 10 km 18 osób. Do biegów dzieci zgłosiło się ponad trzydzieścioro zawodników. Najmłodsi (do lat 7) rywalizowali na 60m, nieco starsi na 150, a młodzież na 400 metrów.

Przed biegiem w hali sportowej szkoły rozegrany został turniej badmintona. W kategorii uczniów szkół podstawowych wygrała Emilia Waniołek, drugi był Kacper Zawiłowicz. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajął Marcel Pach, drugie Aleksandra Gajdosz, a trzecie Kinga Kurczewska. W rywalizacji open tryumfował Łukasz Piśnicki. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kłębczyk, trzecie Marcin Szmajdziński, a czwarte Patryk Straus.

Częścią Fit Festiwalu był również mecz piłkarskiej klasy B. Kwarc Pisarzowice pokonał Dragona Miszkowice 9:0.

Więcej informacji: powiatowa.info