Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

2017

1 marca 2017 roku w Pisarzowicach odbyło się spotkanie w sprawie organizacji Gminnych Manewrów Medycznych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich sześciu jednostek OSP z terenu Gminy Kamienna Góra. 

Spotkanie poprowadziła druhna Natalia Jaworek, która na wstępie przedstawiła Pawła Storto ze Stowarzyszenia Medyk 4x4, który przedstawił ogólne założenia dwudniowego szkolenia dla druhów z terenu gminy. 

Głos w sprawie organizacji Gminnych Manewrów Medycznych zabrali m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kamiennej Górze druh Jan Kasprzyk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kamiennej Górze druh Piotr Respondek,  Komendant Gminnego w Kamiennej Górze druh Zdzisław Cebula, Wójt Gminy Kamienna Góra Patryk Straus

Wstępna propozycja to dwudniowe ćwiczenia przeprowadzone na terenie gminy na przełomie października i listopada 2017. Najprawdopodobniej w pierwszy dzień odbyłyby się zajęcia teoretyczne i praktyczne z poszukiwania osób zaginionych z wykorzystaniem tradycyjnych map i elektroniki czyli urządzeń GPS. W ramach ćwiczeń praktycznych druhowie mieliby zadanie odnaleźć zaginioną osobę i udzielić jej pierwszej pomocy. 

W drugi dzień na terenie gminy powstałyby punkty, na których pozoranci odgrywaliby „scenki”. Wezwani na miejsce ochotnicy mieliby za zadanie np. przeprowadzić reanimację, zabezpieczyć poszkodowanego, czy poradzić sobie ze złamaniem otwartym. 

Tego typu ćwiczenia byłyby pierwszymi na terenie gminy. 

 Na chwilę obecną tematem ma zająć się Zarząd Gminny OSP. 

Kategoria: