Szarocin

16 stycznia 2017 (poniedziałek) o 13:01 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w Szarocinie. Na miejsce wysłany został zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotnicy z naszej jednostki. 

Wyjazd z jednostki, mimo ciężkich warunków drogowych na terenie wsi, nastąpił o 13:15. Jednostka OSP Pisarzowice wyjechała w sile sześciu druhów. 

Dojazd na miejsce zdarzenia utrudniała pogoda – opady śniegu i oblodzona i ośnieżona droga. Dodatkowo trasa dojazdu prowadziła koło szkoły z której wychodziły dzieci. Wąska droga prowadząca w górę tylko utrudniała poruszanie się wozu bojowego. 

Szarocin

Na miejsce jako pierwszy dotarł GBA Renault Midlum 4x4 z PSP Kamienna Góra. Nasza jednostka przystąpiła do zabezpieczenia miejsca akcji w tym ośnieżonej i wąskiej drogi dojazdowej. 

Paliła się sadza w kominie w parterowym domu z użytkowym poddaszem. Działania polegały na zasypaniu żwirem komina w celu zbicia nagromadzonej sadzy. Kierujący działaniami nakazał puszczenie do przewodu kominowego proszku gaśniczego. 

Szarocin

Akcję utrudniały warunki pogodowe, opady śniegu oraz śliski dach i zalegający śnieg i lód na drodze dojazdowej i podwórku. 

Obiekt został przekazany właścicielowi z zakazem palenia w piecu bez uprzedniej wizyty kominiarza. 

Akcja zakończyła się przed godzina 16:00.