W dniu 3 maja 2018 odbył się w Pisarzowicach Bieg z Flagą. Za zabezpieczenie trasy odpowiadali druhowie z OSP Pisarzowice wsparci przez OSP Leszczyniec i członków MDP Pisarzowice. Poniżej prezentujemy zdjęcia z dwóch punktów z prowiantem z trasy półmaratonu.

Wyniki:

Kategorie:
Bieg – 5 kilometrów
Marsz Nordic Walking – 5 kilometrów
Bieg na Skalnik – 21 kilometrów (półmaraton)

Zawodnicy wystartowali z boiska sportowego przy Zespole Szkół Publicznych w Pisarzowicach. Trasa przebiegała ścieżkami Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

W biegu na 5 kilometrów, wśród kobiet najlepsza była Marlena Kurowska. Sekundy zdecydowały o ostatecznym wyglądzie podium. Na jego drugim stopniu uplasowała się Ewa Franholtz, natomiast na trzecim Kasia Stawiarska. Wśród panów niepokonany był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu z Flagą – Krystian Gryczuk. Za nim na metę wbiegli Andrzej Cukier i Franciszek Wondołowski.

W marszu Nordic Walking na 5 kilometrów najszybciej pokonała Patrycja Paściak. Kilkadziesiąt sekund później dołączyła do niej Gabriela Ora. Trzecia była Magdalena Machaj-Klich.
W kategorii Nordic Walking mężczyzn właściwie jednocześnie na metę dotarło trzech panów. O tym, jakie miejsca zajęli zdecydowały setne sekundy. Ostatecznie podium zaprezentowało się następująco: Piotr Oleksy, Paweł Witwicki, Grzegorz Bieniek.

Najbardziej wymagającą trasą był górski półmaraton na Skalnik. Część z odważnych, którzy zdecydowali się zmierzyć z tym dystansem, złapał deszcz. Potem rozpadało się już na dobre, dlatego dekoracja odbyła się w hali sportowej ZSP Pisarzowice.

W kategorii kobiet niepokonana okazała się Marta Lipnicka, z rewelacyjnym czasem 2 godzin. Drugie miejsce na podium zajęła Sylwia Hadzicka, trzecie przypadło Adzie Pakule.
W gronie panów najlepszy był Daniel Krasulak z czasem 1:43:27. Druga i trzecia lokata przypadła kolejno: Piotrowi Garnkowi i Grzegorzowi Bublisowi.