Respondek najlepszy - film

W Lubawce odbyły się indywidualne biegi przełajowe na poziomie powiatu kamiennogórskiego. Wśród sześciu najlepszych gimnazjalistów był reprezentant gimnazjum w Pisarzowicach Kamil Respondek. Informacja za Starostwem Kamienna Góra.

Dnia 29 września 2017 r. na stadionie miejskim w Lubawce odbyły się zawody powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Podczas imprezy Starosta Jarosław Gęborys oficjalnie rozpoczął sezon współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży oraz  szkół na terenie powiatu kamiennogórskiego. Zawodnicy rywalizowali między sobą na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej.

Wyróżniono i nagrodzono sześciu najlepszych zawodników w poszczególnej grupie wiekowej:

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta 

rocznik 2007 i młodsi  1000 m

Milena Liber                          SP Lubawka

Weronika Arczyńska              SP Lubawka

Iga Cyranowska                    SP Lubawka

Alina Błońska                        SP Miszkowice

Kornelia Kmiecik                   SP Lubawka

Martyna Zborzeń                   SP Miszkowice

rocznik 2005-2006  1000 m

Alicja Kanak                          SP Miszkowice

Maja Germata                       SP Lubawka

Monika Dmochowska             SP Lubawka

Ilona Lisik                            SP Miszkowice

Aleksandra Znamierowska     SP Lubawka

Nikola Kuk                           SP Lubawka

Chłopcy

rocznik 2007 i młodsi  1000 m

Gracjan Jabłonka                   SP Lubawka

Antoni Sopata                       SP Lubawka

Stanisław Bodzek                  SP Lubawka

Kornel Porowski                    SP Lubawka

Mateusz Gałkowski                SP Lubawka

Wiktor Korkuć                       SP Lubawka

rocznik 2005-2006  2000 m

Dominik Marciniak                SP Lubawka

Wojciech Kobiela                  SP Lubawka

Wojciech Tobiasz                  SP Miszkowice

Jacek Bołoz                          SP Miszkowice

Mateusz Dżumak                  SP Lubawka

Hubert Liber                        SP Miszkowice

Szkoły Gimnazjalne +kl.VII SP

Dziewczęta  2000 m

Aleksandra Mikołajczyk         Gim 2 Kam. Góra

Weronika Mikołajczyk           Gim 2 Kam. Góra

Dominika Leśniaka               Gim. Lubawka

Aleksandra Szajkowska        Gim. Lubawka

Kornelia Arendarczyk           Gim. Lubawka

Oliwia Matusza                    Gim. Lubawka

Chłopcy 3000 m

Kamil Respondek                  Gim. Pisarzowice

Kacper Wolak                       Gim 2 Kam. Góra

Patryk Matujza                     Gim. Lubawka

Bartosz Rajchert                   Gim. Lubawka

Huber Sajdak                       Gim. Lubawka

Mateusz Przemieniecki          Gim. Lubawka

Szkoły Licealne

Dziewczęta  2000 m

Martyna Michalska                ZSO Kam. Góra

Aleksandra Cebula                ZSO Kam. Góra

Dominika Paluch                   ZSO Kam. Góra

Amelia Gucwa                      ZSZ i O Kam. Góra

Julia Myjak                           ZSZ i O Kam. Góra

Aleksandra Żmudzińska        ZSO Kam. Góra

Chłopcy 3000 m

Wojciech Filip                       ZSZ i O Kam. Góra

Michał Baraniec                    ZSZ i O Kam. Góra

Franciszek Fondołowski         ZSO Kam. Góra

Paweł Wąchała                     ZSZ i O Kam. Góra

Kacper Filip                          ZSZ i O Kam. Góra

Michał Bijak                         ZSZ i O Kam. Góra

Ostatnim akcentem sportowej imprezy była ognisko, na którym uczestnicy zawodów mogli usmażyć sobie kiełbaskę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze.