Straż Pożarna Pisarzowice

Email: pisarzowice998@gmail.com

Turawa 2018

W dniach 5 lipca 2018 r. – 15 lipca 2018 r. odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego i powiatu polkowickiego na terenie Ośrodka Szkoleniowego „STRAŻAK” w Turawie.

W obozie uczestniczyło 92 osoby, w wieku od 6 – 17 lat. Podczas obozu młodzież zapoznała się z podstawową wiedzą na temat pożarnictwa i ratownictwa medycznego. Młodzież została przygotowana do zawodów według regulaminu CTiF i na koniec obozu odbyły się w tym zakresie zawody. Dodatkowymi zajęciami były zajęcia muzyczne, aktorskie, sportowe, nauka języka migowego, basen. Największą atrakcją cieszyło się pływanie łódką strażacką, którą to OSP Grębocice zabrało ze sobą na obóz. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawy w prądopiłkę. Na koniec obozu podczas uroczystego apelu uczestnicy zostali odznaczeni brązowymi, srebrnymi i złotymi odznaki.
Bardzo dziękujemy osobom, które przyczyniły się do organizacji obozu oraz naszym sponsorom. Wielkie podziękowania dla najlepszej kadry: Bartłomiej Łukasik, Natalia Jaworek, Katarzyna Krok, Edyta Kluczyńska, Maciej Latawiec, Piotr Szkaradek oraz dla naszych kwatermistrzów: Zdzisław Cebula, Waldemar Piszczek, na których zawsze można polegać.
Obóz odbył się dzięki dofinansowaniu: Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Gminy Kamienna Góra, Powiatu Kamiennogórskiego, Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze, Nadleśnictwa Kamienna Góra, Kopalni Ogorzelec oraz Kopalni JKSM.

tekst: Natalia Jaworek

Kategoria: