31 marca na trasach biegowych w Rakowicach Wielkich odbył  się finał strefowy wiosennych biegów przełajowych LZS. W zawodach wzięło udział 451 zawodników reprezentujących pięć powiatów: jeleniogórski, zgorzelecki, bolesławiecki, lwówecki i kamiennogórski.

Powiat kamiennogórski reprezentowała grupa 17 młodych zawodników, z  których 8 zajęło medalowe miejsca. Natalia Dunin z Pisarzowic, Mateusz Piasecki i Wojciech Wójciak, obaj z Krzeszowa zdobyli złote medale i tytuł mistrza strefy jeleniogórskiej LZS w swoich kategoriach wiekowych. Srebrne medale zdobyli: Laura Janur z Pisarzowic i Marcel Pach z Krzeszowa. Brązowymi medalistami zostali: Oliwia Kasprzak i Wiktoria Morawska, obie z Pisarzowic oraz Franciszek Wondołowski z Krzeszowa, reprezentujący ZSO w Kamiennej Górze. Wysokie czwarte miejsca zajęły Kinga Stanek i Aleksandra Motyka, piate miejsce Kamil Łuszcz a szóste miejsca Anna Surma i Julia Maciaszek, wszyscy z Krzeszowa.

Organizatorzy wyjazdu Gminne i Powiatowe Zrzeszenie LZS dziękują za pomoc i życzliwość nauczycielom i dyrekcji Zespołów Szkół w Krzeszowie i Pisarzowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.