sobotę, 30 stycznia, w Pisarzowicach odbył się II Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Kamienna Góra. Udział w nim wzięło 24 zawodników.

Pierwszy turniej odbył się pod koniec 2014 roku. Jednym z 20 zawodników był wtedy obecny wójt Patryk Straus. Jak wspomina, przegrał wtedy wszystkie mecze. W tym roku, już jako wójt, P. Straus nie zdecydował się na udział w rozgrywkach. Przyznał, że przez ubiegły rok nie trenował. Obiecał jednak poprawę - Na trzecim turnieju wystąpię jako zawodnik - obiecał.

Do rywalizacji przystąpiła mocna grupa zawodników. Wśród nich m.in. Damian Gótówko i Alan Draus zawodnicy pierwszej ligi squasha, Hubert Górski mistrz Polski w Raketlonie (gra się w czterech dyscyplinach: tenisie stołowym, badmintonie, squashu i tenisie), Waldemar Gliszczyński mistrz Polski lekarzy w badmintonie, Grzegorz Tiger Sowa brązowy medalista mistrzostw Europy w raketlonie, srebrny medalista mistrzostw Polski, wicemistrz Kanady. Do Pisarzowic przyjechał wychowanek miejscowej szkoły, pochodzący z Szarocina, drużynowy Akademicki Mistrz Polski w Badmintonie Łukasz Piśnicki.

Zawodnicy zagrali na czterech kortach wyznaczonych na szkolnej sali gimnastycznej w Pisarzowicach. Początkowo grali podzieleni na 4 grupy. Po dwóch najlepszych zawodników z grupy przeszło do fazy pucharowej. Turniej wygrał Łukasz Piśnicki. Drugie miejsce zajął Waldemar Gliszczyński, a trzecie Mirosław Woźniak z Wałbrzycha.

Turniej zorganizowała miejscowa szkoła, UKS Maraton i Gmina Kamienna Góra.